Jak działa pralnia?

FAQ, czyli najszęściej zadawane pytania. Pranie dywanów w KAMON - zastanawiasz się jak to wygląda? Zobacz odpowiedzi na poniższe pytania.

Godziny pracy

Pon. - Pt. 8.00 - 16.00

Jak zamówić?

Zadzwoń: 668 288 612

Pytania do pralni

FAQ - Odpowiadamy na często zadawane pytania.

Nie, możemy przyjechać po dywan do Ciebie. Kosz transportu na terenie Białegostoku to 20 zł (poza miastem do uzgodnienia przez telefon).

Możesz też dostarczyć i odebrać dywan samodzielnie albo zamówić transport tylko w jedną stronę - 10 zł.

W naszej pralni pierzemy zarówno dywany jak i chodniki, wykładziny, maty wejściowe, pościel i wiele innych.

Zajmujemy się również praniem kanap, foteli, krzeseł i podobnej tapicerki na miejscu u Klienta.

Dywan będzie gotowy do 7 dni.
(Możesz zamówić usługę ekspres do 48h, sprawdź w cenniku.)

Owszem zdarza się, że dywany są do odbioru wcześniej. Jednak wpływ ma na to przede wszystkim stopień zabrudzenia oraz ilość dywanów do poprania, które zostały przyjęte wcześniej.
W większości trafiają do nas dywany z wieloletnim zabrudzeniem, czy po kilkumiesięcznej nauce sikania przez szczeniaki. W takich przypadkach potrzeba czasu, aby doprowadzić dywan do oczekiwanego rezultatu.

Opłata za usługę pobierana jest w całości przy odbiorze wypranego już dywanu.

Pranie dywanów Białystok cena

Tak, przyjmujemy każdy rodzaj dywanów, zarówno pod względem rodzaju włókna, sposobu tkania jak i wielkości.

W takim przypadku najlepiej, aby dywan do nas trafił jak najszybciej nawet mokry. W warunkach domowych suszenie zalanych dywanów jest niemożliwe. Zbyt długi czas schnięcia może spowodować uszkodzenia dywanu oraz powstanie nieprzyjemnego zapachu, co z kolei może wiązać się z koniecznością wykonania neutralizacji zapachu, czyli dodatkowymi kosztami.

Jak działa pralnia dywanów

PRALNIA DYWANÓW KAMON

Jeszcze więcej pytań

Z plamami jak w życiu bywa różnie. Czasami wydaje się, że plamy są łatwe do usunięcia a niestety coś jeszcze zostaje a z problematycznymi zabrudzeniami, z którymi może być różnie wszystko ładnie się dopiera. Na pewno dokładamy wszelkich starań, aby usunąć wszystkie plamy i zabrudzenia. (Stąd też ten tygodniowy czas realizacji usługi).

Jednak trzeba pamiętać, że skuteczność procesu odplamiania zależy od pochodzenia plam, ewentualnych prób wcześniejszego odplamiania i gatunku materiałów, oraz czasu, w którym dywan był narażony na zanieczyszczenia.Dlatego trzeba pamiętać o właściwej pielęgnacji dywanu, poprzez regularne odkurzanie, bieżące usuwanie plam i większych zabrudzeń oraz pranie najlepiej raz do roku.

Z zapachem jest mniej więcej tak jak z plamami. Jeśli dostajemy świeżo zanieczyszczony dywan (najczęściej wymiociny, mocz ludzki czy zwierzęcy), podstawowa usługa prania zazwyczaj wystarcza, aby pozbyć się zapachu. Jeśli natomiast dywan jest narażony na kontakt z takimi zanieczyszczeniami kilka dni, tygodni a w niektórych przypadkach nawet i miesięcy wówczas trzeba wykonać dodatkowo neutralizację zapachu, która daje większe prawdopodobieństwo pozbycia się nieprzyjemnego zapachu.

Być może, ale tylko, gdy dywan ma już swoje lata eksploatacji za sobą, podczas których klej kruszeje i nie ma już tak silnych właściwości jak wtedy, gdy był nowy. Takie uszkodzenia mechaniczne są nieodwracalne i wpływają na utratę sztywności.

Jeśli dywan zostanie sprawnie wyprany, odwirowany i wysuszony w odpowiednich warunkach, utrata sztywności jest znikoma.

Owszem, może się skurczyć. Takie jest jego prawo, zgodnie z polską normą może skurczyć się w praniu do 5%. Dzieje się tak zawsze, gdy osnowa dostanie wilgoci. Kupując dywan, powinno się liczyć z takim zjawiskiem. Pranie na wskroś nie powoduje jednak silniejszego skurczenia niż inne metody, w których wilgoć dociera do osnowy.

Od 80 – 90% dostępnych na naszym rynku dywanów to tzw. dywany bezproblemowe, czyli takie, którym przemoczenie osnowy w żaden sposób nie szkodzi. Do tej grupy należy większość dywanów tkanych ręcznie, bardzo wiele tkanych maszynowo, wszystkie niemalże kilimy (wszak w nich osnowa i runo to jedno i to samo).

Niestety duża część, dostępnych na naszym rynku dywanów posiada takie informacje odnośnie sposobu konserwacji. Najczęściej dotyczy to dywanów klejonych, które charakteryzują się bawełnianym spodem (szarym lub białym) i przyklejonymi dookoła taśmami. W tego typu dywanach MOŻE występować słabej, jakości klej, często mączka kostna lub klej kostny, dlatego dywany te mają tendencję do rozklejania się nawet przez samo użytkowanie.

Zazwyczaj to właśnie przyczyna kleju jest powodem, dla którego producenci nie zalecają czyszczenia, prania, itd. Tego typu dywany jak najbardziej przyjmujemy do prania, jednak uprzedzamy, że MOŻE wystąpić ryzyko rozklejenia, rozwarstwienia czy deformacji.

Największa na podlasiu pralnia dywanów. Zaufaj specjalistom!